V 80. letech Vladimír Palupa, tehdejší zaměstnanec Ústavu přístrojové techniky při Československé akademii věd získával cenné zkušenosti v oboru.

Okolnosti i nadšení ho nakonec v roce 1995 dovedly až k založení vlastní živnosti a později v roce 2006 také společnosti TECPA s.r.o., jejíž tým v současnosti tvoří 20 zaměstnanců a na výrobě ploše o rozloze 600 m² dosahuje roční obrat ve výši 30 milionů korun.

Naši velkou předností je, že se soustředíme na dodávky řešení. Dokážeme si poradit i se složitými technologickými problémy a přemýšlet v kontextu dostupných technologií.

Vysoké požadavky na kvalitu a přesnost výroby v tomto oboru nás postupně zformovaly až do podoby společnosti, pro kterou je vysoká přesnost jednou z nejvyšších priorit. A proto je mottem našeho týmu slogan „cit pro detail a preciznost“.

Našim zákazníkům poskytujeme komplexní služby již od samotného konstrukčního návrhu, procesní simulace, až po samotnou výrobu.

Naší specializací je výroba a obrábění přesných dílů a sestav z materiálů jako jsou nerezová ocel, titan, hliník, wolfram, měď, keramika MACOR a plasty (PMMA, PEEK, POM).

Nerozebíratelné spoje dokážeme tvořit svařováním, pájením a lepením. Klíčové procesy máme plně pod vlastní kontrolou (např. laserové svařování).

Každý rok vynaložíme v průměru 13 % finančních prostředků na inovace, vlastní technologický vývoj a rozšiřování kompetencí. Budeme rádi, pokud se na nás s důvěrou obrátíte.